Přírodní Psyllium – zázrak starý 2000 let

Přírodní Psyllium – zázrak starý 2000 letPsyllium nebo také Jitrocel indický je přírodní vlákninou, jejíž pozitivní účinky na organismus člověka jsou v tradiční indické medicíně známy již po 2000 let. V kontaktu s vodou rostlinná vláknina nabobtná a svůj objem může zvětšit až 40x. Přírodní vláknina vzniká vyčištěním semen obalů Jitrocele indického, který roste zejména v Indii, Iráku, Pákistánu a Austrálii.

Účinky přírodního Psyllia

Díky tomu, že ve střevech nabobtná, se hojně používá při redukčních dietách. Člověk totiž získá falešný pocit hladu a jeho touha po jídle se radikálně sníží. Kromě toho se přírodní psyllium používá také k nejrůznějším očistným kůrám a detoxikaci. Vláknina totiž na sebe váže škodlivé látky a napomáhá jejich vylučování z těla ven a nastartování správného zažívání.

Jak může přírodní psyllium ovlivňovat naše zdraví?

Psyllium je doporučováno osobám, které mají problémy s funkcí a činností střev. Jitrocel indický snižuje pravděpodobnost vzniku rakoviny tlustého střeva, zabraňuje zácpě i průjmu, očišťuje organismus, příznivě působí na imunitní systém, podporuje lymfatický systém, zmírňuje únavu, alergické projevy i lupénku a pomáhá předcházet tvorbě vředů a polypů ve střevech.

Kde je přírodní psyllium k dostání?

Přírodní psyllium můžete zakoupit ve formě tablet nebo jiných doplňků stravy. Doporučit můžeme například přípravek Dr. Popova Psyllium PROBIO 110 (149 – 199 Kč), Psyllium ASP – přírodní vláknina 100 g (41 – 56 Kč), Psyllium zn.Psyllicol cps.120 (140 – 170 Kč), Psyllium Probiotic cps.100 (112 – 164 Kč), Psyllium Natural cps.125 (99 – 132 Kč) nebo Apotheke BIO Psyllium 300g (99 – 128 Kč). Pravidelným a preventivním užíváním přírodního psyllia určitě nic nezkazíte, ba právě naopak. Vaše střeva i organismus se vám za vaši péči náležitě odmění.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *