Trápí vás občasné zažívací potíže? Je tu Activia

Pokud máte problémy se zažíváním, občas si připadáte nafouknutí nebo vás trápí jednorázové trávící obtíže, určitě rádi uslyšíte o tom, že není třeba hned sahat po chemii. Řada jogurtů, mléčných nápojů a tvarohů od značky Activia může pomoct jak krátkodobě, tak při dlouhodobém řešení nepříjemných potíží, stejně tak může posloužit i jako prevence.

Její významnou výhodou je především metoda podávání. Přece jen určitě dáte přednost chutnému jogurtu nebo mléčnému nápoji před polykáním tablet, a také cena, vezmeme-li v úvahu, že jogurt můžeme brát i jako součást jedné z denních dávek jídla. Activia se zdá být ideálním řešením.

Co znamená slovo jogurt

Jogurt je výrobek, který vzniká tím, že jogurtovou kulturou (skládá se ze dvou různých bakterií, typu Lactobacillus delbrueckii bulgaricus a Streptococcus salivarius thermophillus) necháme prokysat mléko, smetanu či podmáslí nebo také jejich mix.

Druhým kritériem dle českého zákona je nutnost obsahu 10 000 000 živých mikroorganismů na jeden gram jogurtu při konci jeho expirace. Možnosti přípravy jsou dvě – buď může jogurt vyzrát až přímo v kelímku nebo může vyzrát již ve výrobním tanku a být do kelímků plněn už hotový.

Tip pro čtenáře: Vyrobte si jogurt pomocí jogurtovače.

Jak se Activia liší od jiných jogurtů?

Kultury, obsažené v běžném jogurtu, jsou samozřejmé také součástí Activie, ta má ale ještě něco navíc – právě to, co z ní dělá něco víc, než obyčejný jogurt. Jedná se o jednu speciální kulturu Bifidobacterium animalis DN-173 010, která je známá pod jiným jménem, neboli obchodním označením registrované značky Bifidus ActiRegularis.

Mikroorganismy tohoto typu pomáhají našemu trávícímu systému zvýšit množství bifidobakterií, které jsou jinak běžně z traktu vylučovány, a jejich nedostatek vede k trávícím problémům. Je třeba dodat, že tento typ bakterie je obsažen jedině v této řadě výrobků na celém světovém trhu.

Jahoda v jogurtu
Trápí vás občasné zažívací potíže? Je tu Activia

 

One comment

  1. Chtěla bych se zeptat, co jíst při zánětu střev? Jestli se.může tvaroh, když už se stav třošku zlepší? A ovoce, zelenina, čokoláda?….
    Děkuji za odpověď

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *