Hydro colon terapie – kdy ano a kdy ne

OmarMedinaFilms / Pixabay

Hydro colon terapie bývá užívána jako podpůrný prostředek očisty organismu. Jedná se o asistovaný výplach tlustého střeva. Celá procedura trvá cca 45 minut. Je při ní do konečníku zavedena tubička a opakovaně napouštěna a vypouštěna teplá voda. Vše vždy musí probíhat za asistence školeného personálu.

K čemu slouží hydro colon terapie

Hydro colon terapie přináší okamžitý a výrazný pocit očisty. Jedná se o bezpečný a skutečně účinný zákrok, který pomáhá zejména k odstranění všech starých zbytků ze střeva, ať už se jedná o zbytky toxinů, jedů, chemikálií či usazených těžkých kovů a očistí střevo od hnilobných bakterií.

Proč podstoupit očistu střeva

Zanesené střevo zhoršuje celkový stav organismu. Usazené toxiny, bakterie, zbytky, ale i přežívající viry mohou způsobovat celou řadu onemocnění či vyvolávat jejich příznaky. K nemocem, které se zhoršují, jestliže o svá střeva pravidelně nedbáte, patří např. cukrovka, žlučníkové a ledvinové kameny, revma, psoriáza, vysoký krevní tlak, varixy, obezita, dna… Zejména plísně Candida albicans, které dlouhodobě sídlí ve střevech, jsou původci mnoha nepříjemných příznaků, které vám mohou znepříjemňovat život. Patří k nim hlavně chronická únava, která se zhoršuje po jídle, nadýmání a plynatost, průjmy nebo naopak zácpy, opakující se svědění konečníku, kručení v břiše, extrémní přecitlivělost na chemikálie,… Mohou se však projevit i příznaky závažnější – alergie, impotence, změny nálad, ztráta paměti, opakované, především kožní, infekce, deprese.

Kdy se spolehnout na hydro colon terapii

Hydro colon terapie je zvláště vhodná k razantnější očistě určené k vyloučení jaterních a ledvinových kamenů, její příliš časté používání však může vést k poškození sliznice tlustého střeva. Mnohem vhodnější v takových případech bývají olejové klystýry s bylinnými odvary, které střevo nejen pročistí, ale i vyživí. Mechanické pročišťování střeva je přitom vždy vhodné spojit s půstem nebo detoxikační dietou.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *