Detoxikace tlustého střeva

jill111 / Pixabay

Střeva mají zásadní význam pro obranyschopnost těla. Na stěnách tlustého a tenkého střeva se nachází 70 – 80 % našeho imunitního systému. Z tohoto důvodů je potřebné věnovat svým střevům pozornost a minimálně jednou za rok pro uchování dobrého zdraví provést jejich důkladnou očistu. Řada nemocí, které se střevy zdánlivě nesouvisí, může být vyvolána právě nesprávnou funkcí střev. Zanesená střeva fungují nedostatečně a mohou zapříčinit mnoho obtíží. Mezi nemoci, které mohou být způsobeny špatnou funkcí tlustého střeva, patří např. časté virózy, nachlazení, rýmy, nemoci dýchacích cest, zvýšená únava, migrény, hemeroidy, kožní problémy, lupenka, deprese, ale i rakovinné bujení a další.

Příčiny znečištění tlustého střeva

Základní příčinou znečištění tlustého střeva je špatný způsob stravování. Jídla z bílé mouky, silně kořeněná jídla, konzervanty, soli, smažené pokrmy, chemická úprava potravin, ale i nadměrná konzumace živočišných bílkovin. Přirozeným způsobem střevo čistí vlákniny, nutný je i dostatek tekutin a pravidelný pohyb. Pokud se snažím dosáhnout očisty střev přirozeným způsobem, je nutné se zaměřit na úpravu jídelníčku.

Detoxikace tlustého střeva

Při detoxikaci tlustého střeva je zapotřebí začít odlehčenou stravou a dodržováním pitného režimu. Nejlepší je pít čistou vodu nebo bylinné a ovocné čaje. Pitný režim je vhodné doplnit probiotiky, které podpoří funkci střev a likvidují škodlivé mikroorganismy. Je také vhodné použít některé podpůrné prostředky, které napomáhají látkové výměně. Například bylinné výtažky z aloe vera, ječmene, chlorely, … nebo přírodní jíl, březovou šťávu atp.

Další podpora při detoxikaci

Veškeré procedury detoxikace je vhodné doplnit správným dýcháním, saunováním a pravidelným pohybem. Prospěšná je i lymfatická masáž nebo masáž kartáčem na sucho. Podcenit by se neměl ani dostatečně dlouhý spánek. Očistu můžete také podpořit krátkou hladovkou, při které nekonzumujete žádnou potravu, pouze dodržujete pitný režim.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *