Čaj na zánět tlustého střeva

Zánět tlustého střeva je nepříjemnou komplikací, která může v případě ignorování nebo neodborné léčby vést k celé spoustě dalších nepříjemností. Při zánětu musí postižený dodržovat důslednou dietu. V prvních dnech je tato dieta aplikována prostřednictvím sondy do žaludku nebo nitrožilně. Po odeznění akutní fáze zánětu může nemocný přejít na klasický dietní režim, který obsahuje v prvopočátku velké množství tekutin. Doporučována je zejména čistá nesycená voda a nejrůznější bylinné čaje. Přinášíme vám pár tipů na čaj na zánět tlustého střeva z lékárny, které mohou být při zánětu tlustého střeva nápomocny.Čaj na zánět tlustého střeva

Bylinný čaj Serafin

Tento ručně sbíraný a balený čaj je standardně dodáván v 50 g balení. Čaj je vhodné konzumovat po odeznění akutní fáze zánětu. Slouží totiž primárně k regeneraci tlustého střeva, dále také pomáhá hojit střevní polypy a zmírňuje případnou plynatost. Bylinný čaj Serafin obsahuje Proskurník kořen, nať z Dobromyslu, plody fenyklu, kořen Lopuchu, kořen Mochny nátržníku a nať z Řepíku.  Čaj můžete zakoupit v lékárnách nebo e-shopech od 49 Kč.

Čaj Čaga – čaj na zánět tlustého střeva

Čaga je speciálním druhem choroše, která roste zejména na Sibiři. Houba se sbírá zejména během jara a podzimu, kdy obsahuje největší množství účinných látek. Nejvíce účinných látek má údajně Čaga rostoucí na břízách. Pro regeneraci a léčbu zánětu tlustého střeva je vhodné popíjet odvar z houby v pravidelných intervalech. Klinicky je také prokázáno příznivé působení odvaru na obranyschopnost organismu. Houba se prodává v balení po 50 gramech a koupit jej můžete již od 99 Kč.

Bylinný čaj Vilcacora

una-de-gato
Vilcacora patří mezi známé jihoamerické byliny (UŇA DE GATO) napomáhající řešit nemoci střev, zánětlivé onemocnění, Crohnovu chorobu, vředové choroby žaludku nebo posilovat imunitu organismu. Bylinný čaj obsahuje 100 g sušeného jemně řezaného lýka. Čaj zakoupíte od 98 Kč.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *